biuro@inprem.pl
+48 782 422 153

Ile zarabia INŻYNIER SANITARNY? (widełki zarobkowe)

Trafiłeś tutaj, gdyż jesteś bardzo ciekaw, ile zarabia INŻYNIER SANITARNY.

 

Kim jest inżynier sanitarny i czym się zajmuje z pewnością bardzo dobrze wiesz z poprzedniego wpisu, który (dla przypomnienia) znajdziesz tutaj.

 

Wolisz słuchać podcastu? Zapraszam TUTAJ na kanał na Youtube.

 

Zanim poznasz czynniki mające wpływ na Twoje zarobki jako inżynier sanitarny (o tym dowiesz się w ciągu najbliższych dni), warto wspomnieć o widełkach czyli minimalnej i maksymalnej wysokości zarobków. Być może aspirujesz bardzo wysoko i maksymalna stawka Cię nie zadowoli… Sprawdźmy to!

Wśród osób, które pracują „na etacie” wynagrodzenia zaczynają się od „najniższej krajowej” w przeliczeniu na pełnoetatowy wymiar czasu pracy. Górna granica wynagrodzeń to kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, choć niewielu śmiałkom uda się osiągnąć taki wynik finansowy.

Aby potwierdzić powyższe stwierdzenie poniżej przedstawiam wyniki badania zarobków przeprowadzonego wśród inżynierów budowlanych, w tym inżynierów sanitarnych przez dr inż. Krzysztofa Kaczorka z Politechniki Warszawskiej (Analiza wynagrodzeń inżynierów budownictwa na koniec roku 2022, Wydanie Builder 2023; 308 (3): 8-15, w dniu 15.02.2023r.).

Badanie niestety zostało przeprowadzone na niewielkiej liczbie inżynierów z branży sanitarnej.

Tabela 1. Wynagrodzenie inżynierów budowlanych pracujących
w firmach projektowych o profilu sanitarnym w roku 2022

Tabela 2. Wynagrodzenie inżynierów budowlanych pracujących w firmach
wykonawczych o profilu sanitarnym w roku 2022

Osoby, które pracują na własnej działalności gospodarczej, mogą cieszyć się zarobkami (a dokładnie zyskiem) o wartości do kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale możliwe jest, że podczas pracy pojawią się takie miesiące, w których będziesz „na minusie”, czyli będziesz przez jakiś czas dokładać do interesu. A jak trafisz na nieuczciwych kontrahentów, to strata finansowa może być dla Ciebie bardzo bolesna, o czym niestety kilka razy przekonałem się na własnej skórze.

Jeżeli stwierdzisz, że warto rozwinąć mocniej swoją firmę i w dłuższej perspektywie zatrudnić wielu pracowników, to… jak to powiadają: „Sky is the limit” – na ile ogarniesz, to tak będziesz miał. Jednak w przypadku przedsiębiorcy, który zatrudnia pracowników ciężko mówić jako jedynie o inżynierze sanitarnym, gdyż poza tą funkcją, będzie pełnił również funkcję właściciela firmy, managera i …być może będziesz pełnić jeszcze kilka innych funkcji, które towarzyszą osobie, prowadzącej własne przedsiębiorstwo.

Z dzisiejszego dość krótkiego wpisu wiesz już, że pracując jako INŻYNIER SANITARNY możesz zarabiać bardzo dużo.

Jak to zrobić – dowiesz się w ciągu nadchodzących dni, natomiast już dziś zapraszam Cię do następnego wpisu, który dotyczy różnic zarobkowych w pracy na budowie oraz w biurze projektowym:

Jeżeli JUŻ TERAZ chcesz poznać JAK DOKŁADNIEJ WYGLĄDA PRACA INŻYNIERA SANITARNEGO, to zachęcam do pobrania e-booka, w którym zawarłem NAJWAŻNIEJSZE ASPEKTY PRACY INŻYNIERA SANITARNEGO.

Wraz ze specjalnym kodem „BLOG” e-book pobierzesz bezpłatnie.

Kliknij TUTAJ, aby zgarnąć dostęp.

 

JESTEŚ PIERWSZY RAZ NA TEJ STRONIE?