biuro@inprem.pl
+48 782 422 153

Czym się zajmuje inżynier sanitarny?

Dziś postaram się w wielkim skrócie przedstawić czym się zajmuje inżynier sanitarny w budownictwie. Niniejszy wpis jest wstępem do serii o zarobkach w pracy jako inżynier sanitarny.

 

Jeżeli wpis czytasz po ukazaniu się całej serii, linki do kolejnych odcinków znajdziesz na końcu każdego wpisu. Możesz również posłuchać identyczną treść w formie podcastu na Youtube.

 

Inżynier sanitarny – jest to osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w zakresie sieci, urządzeń i instalacji cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Uprawniony inżynier sanitarny zgodnie z zapisami ustawy prawo budowlane w zakresie nadanej specjalności jest upoważniony do:

1) projektowania, sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych i technicznych oraz sprawowania nadzoru autorskiego;
2) kierowania budową lub innymi robotami budowlanymi;
3) kierowania wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych oraz nadzoru i kontroli technicznej wytwarzania tych elementów;
4) wykonywania nadzoru inwestorskiego;
5) sprawowania kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych.

Jak może wyglądać praca projektanta sieci i instalacji sanitarnych – zapraszam do obejrzenia filmów, które jakiś czas temu nagrałem na kanale Youtube:

To tyle na dziś w jeżeli chodzi o to,  czym się zajmuje inżynier sanitarny.

W następnym wpisie dowiesz się o maksymalnych i minimalnych poziomach zarobków wśród inżynierów sanitarnych.

Aby przeczytać następny wpis, kliknij przycisk poniżej:

Jeżeli JUŻ TERAZ chcesz poznać JAK DOKŁADNIEJ WYGLĄDA PRACA INŻYNIERA SANITARNEGO, to zachęcam do pobrania e-booka, w którym zawarłem NAJWAŻNIEJSZE ASPEKTY PRACY INŻYNIERA SANITARNEGO.

Wraz ze specjalnym kodem „BLOG” e-book pobierzesz bezpłatnie.

Kliknij TUTAJ, aby zgarnąć dostęp.

JESTEŚ PIERWSZY RAZ NA TEJ STRONIE?